Yeniden yeniliklerle…

Ne başlık atayım, nasıl giriş yapayım diye düşünüp bir yandan çayımı yudumlarken, yaptığım değişiklikleri göz önünde bulundurarak “Yeniden yeniliklerle…” başlığını atmayı uygun buldum. 🙂

Bir yıldır açık ve test yayını yapan kişisel blog sitemle okul ve işler yüzünden fazla ilgilenememiş olup kayda değer yazılar yazamamıştım. Fakat bir takım radikal kararlar alarak inovasyon yapmaya karar verdim.

“Özgür yazılım” bir özgürlük meselesidir, fiyat değil.

Özgür yazılımı desteklediğim için bu yazılımlar üzerine çalışmalar yapmaktayım ve genel olarak bu konular üzerinde durmaya karar verdim. Akabinde ise elektrik, elektronik, yazılım ve teknoloji ile ilgili gelişmelerle birlikte yorumlarımı da paylaşacağım.

Peki Caner, özgür yazılım dedin ama bu dünya derya deniz. Nedir bu konular?

Blog alt kısmında gördüğünüz rozetlerin ipucu verdiğini düşünüyorum. 🙂

Unutmadan birkaç şey daha… Şu sıralar eğitim sistemimiz sürekli değişiyor. Bologna süreci, eğitimde kaliteyi arttırma adı altında tüm Türkiye’ye yayılıyor. Dersler sıkıştırılarak ders sayıları düşürülüyor. Konular, İngilizce ve ayrıntılara inilmeden hızlı bir şekilde anlatılıyor. Öğrenci ne olup ne bittiğini anlamadan sınavlara tabi tutuluyor. Oynanan bu oyunun farkında olmanızı istedim. Neyse daha fazla konu dışına çıkmadan yazımı sonlandırayım :). Final sonuçlarının açıklandığı şu sıralar tüm arkadaşlara başarılar diler Blog’umun faydalı olmasını temenni ederim.

Kızıl Meydan - Moskova / 3 Ağustos 2013
Kızıl Meydan – Moskova / 3 Ağustos 2013

 

Comments

  1. Melih KARA

    Batının insanlığa faydalı her şeyi sömürü aracına dönüştürmesine katlanamıyorum. Özgür yazılım konusundaki görüşlerine katılıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir